Ponedjeljak , 17 prosinac 2018
Home / Nekategorizirano / Zagreb u SEHA ligi pobijedio mladi Meškov

Zagreb u SEHA ligi pobijedio mladi Meškov

Rukometaši PPD Zagreba ubilježili su i sedmu pobjedu u SEHA-Gazprom ligi. Pred svojim su navijačima u Sutinskoj vreli pobijedili Meškov Brest koji je u Zagreb doputovao s drugom ekipom. Mladi Bjelorusi pružili su dobar otpor hrvatskom prvaku, ali su u samoj završnici ipak ostali bez snage.

Iako su došli s drugom ekipom, rukometaši Meškova pružali su sjajan otpor Zagrebu koji je igrao u punom sastavu. Zagrebaši su otvorili s dva uzastopna pogotka Zlatka Horvata, ali brzo je Meškov ulovio priključak i držao se u egalu do desete minute kada je na semaforu stajalo 5:5. S novom serijom vezanih pogodaka rukometaši Line Červara odvojili su se na 8:5, a do svoje rekordne prednosti u prvom dijelu stigli su u 25. minuti nakon pogotka Senjamina Burića za 11:6. Mladi igrači Meškova davali su sve od sebe i uspjeli smanjiti zaostatak na dva pogotka dvije minute prije kraja (11:9). Ipak se Zagreb uspio konsolidirati i vratiti na +4 zgoditkom Davida Mandića, no poluvrijeme je pogotkom zaključio Aleksander Bačko za 13:10.

Furiozno je Meškov otvorio nastavak i brzo stigao do izjednačenja (13:13) jer su redom zabijali Jahor Budzeika, Maksim Mohalov i Andrej Jaščanka. U nastavku se igralo gol za gol, ali Meškov je ipak u 42. minuti preko Bačka uspio stići do svog prvog vodstva u susretu (19:18). Zagreb se vratio u vodstvo u 48. minuti sedmim pogotkom kapetana Horvata koji je bio precizan iz sedmerca za 22:21. Još je samo jednom nakon toga Meškov uspio doći do izjednačenja, ali u samoj završnici su ostali bez snage i Zagrebova kvaliteta je napravila razliku. Tri minute prije kraja Červarovi rukometaši imali su vodstvo od pet pogodaka i zagarantirana nova tri boda.

Osam pogodaka u pobjedi Zagreba zabio je Horvat, a još šest dodao je Damir Bičanić. Andrej Jaščanka bio je prvo ime Meškova sa sedam pogodaka.