Četvrtak , 4 ožujka 2021
Home / Novosti / Hrvatska srebrna u Kazanju

Hrvatska srebrna u Kazanju

Nakon fantastičnih nekoliko dana u Kazanju i osam uzastopnih pobjeda, Hrvatska ipak nije uspjela obraniti naslov svjetskog prvaka. U finalu su nakon dva vrlo izjednačena seta bolji bili Brazilci koji su tako osvojili svjetsko zlato peti put u povijesti.

Iako u najavama prije prvenstva Hrvatska možda i nije bila u prvom krugu favorita za osvajanje naslova, izabranici Mladena Paradžika odigrali su sjajan turnir te zasluženo osvojili srebrnu medalju. U finalu je odlučilo svega nekoliko lopti, Brazilci su prvi set pobijedili 19:18, dok je u drugom odlučio zlatni gol i Brazilci su bili uspješniji 22:20. Ukupno, mora se priznati zaslužena pobjeda Brazila, ali je utakmica mogla otići i na drugu stranu.

Hrvatska je do finala rasla iz utakmice u utakmice, a to je pogotovo bilo vidljivo u polufinalu kad je uvjerljivo svladana Mađarska. Brazil je danas odigrao vrlo iskusno tijekom cijele utakmice, zabijali su kad je bilo najpotrebnije. Treba reći kako je Hrvatska imala prednost u dijelu drugog seta, ali je Brazil preokrenuo drugi set i došao do prednosti 20:18. Tada je Hrvatska 8 sekundi prije kraja izjednačila za 20:20 i igrao se zlatni gol gdje je Brazil bio uspješniji i došao do naslova.

Hrvatskoj je to peto odličje sa svjetskih prvenstava, ukupno drugo srebro i četvrta medalja u nizu sa svjetskih smotri. Ovo je još jedan veliki uspjeh hrvatskog rukometa na pijesku, čestitke izborniku i svim igračima na fantastičnih nekoliko dana u Rusiji.

Izvor: bhc.com.hr

Za najbolje ženske rukometne klubove nema predaha. Nakon utakmica osmine finala Kupa tijekom tjedna, vikend im donosi susrete 16. kola prve hrvatske lige. Nekoliko njih privlači posebnu pažnju. Podravka Vegeta će bez svog omiljenog trenera, prerano preminulog Zlata Saračevića u goste Sesvetama. Ekipu do kraja sezone preuzima njegov pomoćnik Antonio Pranjić. Lokomotiva testira snagu Dugog Sela 55 koje je u odličnom ritmu i već je četiri kola bez poraza.