Ponedjeljak , 18 siječnja 2021
Home / Novosti / Rekordan broj ženskih ekipa u natjecanjima državnih liga za mlađe dobne skupine HRS-a

U natjecateljskoj sezoni 2018./2019. prijavljen je rekordan broj ženskih ekipa u dobnim skupinama: kadetkinje (2002./2003.), mlađe kadetkinje (2004./2005.) i djevojčice (2006./2007.). U novoj sezoni će se natjecati čak 135 ekipa.

Usporedi li se broj ekipa u prošloj natjecateljskoj sezoni, kada se natjecalo 108 ekipa, s ovogodišnjom natjecateljskom sezonom došlo je do povećanja od gotovo 30%. Hrvatski rukometni savez pokrenuo je državne lige 1995. godine i tada su se natjecale 43 ekipe u dvije dobne skupine.

Klubovi su prepoznali važnost rada s mladim rukometašicama te da su državne lige iznimno važne za njihov daljnji razvoj i stjecanje vrijednog rukometnog iskustva.

Sukladno povećanom broju ekipa u ligama, na Završnice za mlađe dobne skupine kvalificirat će se do 20 ekipa ovisno o dobnoj skupini što je također povećanje broja sudionika u odnosu na prethodne godine.

Ženski rukomet je tako ostao najpopularniji i najmasovniji ženski sport u Republici Hrvatskoj.

izvor: hrs.hr

Rukometaši Nexea doživjeli su i peti poraz u SEHA - Gazprom ligi. U 7. kolu Tatran je u Prešovu pobijedio hrvatskog doprvaka 24:22 i ostao na trećem mjestu skupine A. Sastav koji vodi vrlo uspješno nekadašnji hrvatski izbornik Slavko Goluža, znatno bolje i kvalitetnije ušao je u susret. Vrlo brzo stvorili su prednost od tri pogotka 4:1, pa onda to digli na četiri kod rezultata 6:2, da bi konačno u 14-oj minuti imali i plus pet 11:6. U tim trenucima na vrata Nexea dolazi Moreno Car i s nekoliko uzastopnih obrana lagano pokreće svoju momčad. Nexe najprije radi seriju 0:3, pa onda 1:5, i u samo osam minuta kvalitetne igre dolazi do minimalnog zaostatka. Nakon što je Oliver Rabek pogodio vratnicu i propustio priliku da Tatran odvede na dva razlike u posljednjoj minuti prvoga dijela, Marin Greganić ima čistu priliku za izjednačenje, ali je ne koristi, i na poluvremenu je rezultat 14:13.