Nedjelja , 21 listopad 2018
Home / Novosti / Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Zagreb tijesno poražen od Szegeda na otvaranju Lige prvaka

Novu sezonu VELUX EHF Lige prvaka PPD Zagreb otvorio je u Osijeku gdje je ugostio mađarskog prvaka MOL-Pick Szeged. U veoma neizvjesnoj utakmici i tijesnoj završnici Zagrebaši su minimalno poraženi od Szegeda s 24:23 (9:12).

Odličnih prvih 30 minuta odigrali su rukometaši PPD Zagreba protiv MOL-Pick Szegeda. Prije svega zahvaljujući agresivnoj i pokretljivoj obrani. Szeged je u prvih 15 minuta u egal igri držao raspoloženi Marin Šego, no nije mogao sam. Od početka je Zagreb stavio Szeged u poziciju da mora loviti zaostatak. U 15. minuti Zagrebaši su preko Leona Šušnje kapitalizirali dobru igru i poveli s +2 (6:4). Jonas Kallman brzo je poravnao na 6:6, ali brzo su zagrebački Lavovi vratili prednost do dva pogotka na svoju stranu. Pet minuta prije kraja prvog dijela Jorge Maqueda donosi Szegedu novo izjednačenje, ali njegova momčad do kraja više nije postigla niti jedan pogodak. S druge strane, Zagreb je zabio tri i taj treći gotovo sa sirenom ubacio je Josip Božić Pavletić za 12:9 na kraju prvih 30 minuta.

Šest minuta igre u nastavku bilo je dovoljno gostima iz Szegeda da anuliraju zaostatka i pređu u vodstvo. Iako je Lino Červar pozvao minutu odmora njegovi rukometaši nisu uspjeli zabiti niti obraniti se pa je Zsolt Balogh pogodio za prvo vodstvo Szegeda (14:13). Situaciju je Zagrebu dodatno otežao i izravni crveni karton Tina Kontreca koji je dodatno oslabio obranu. Međutim, Červarovi rukometaši nisu se predali. Uspjeli su vratiti iz rezultatskog minusa i u 43. minuti pogotkom Gregora Potočnika vratili su utakmicu na početak (16:16). Obrana je ponovo počela dobro funkcionirati i baš iz jedne takve proizašla je polukontra koju je realizirao Božić Pavletić za novo vodstsvo Lavova.

Szeged se ponovo vratio u vodstvo s dva uzastopna pogotka pa je Zagreb opet morao loviti minimalni zaostatak. Obrane obiju momčadi bile su na visokoj razini, a tome svjedoči i mali broj pogodaka u 50 minuta. Sedam minuta prije kraja Balogh je vratio prednost od dva gola na stranu Szegeda i doveo Zagreb u nove probleme u samoj završnici utakmice. No, niti tu nije hrvatski prvak ostao bez šanse. Šušnja je, nakon sjajne asistencije Lovre Jotića, svojim drugim pogotkom poravnao na 22:22.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Zlatko Horvat s osam pogodaka, a po tri su dodali Senjamin Burić i Josip Božić Pavletić. Jonas Kallman predvodio je Szeged sa šest pogodaka.

Novu utakmicu u Ligi prvaka Zagreb će igrati već u srijedu, 19. rujna od 19 sati na gostovanju protiv Flensburga.

VELUX EHF Liga prvaka, 1. kolo:

PPD Zagreb – MOL-Pick Szeged 23:24 (12:9)

izvor: hrs.hr

Nakon što su se u ženskom dijelu Prvenstva Hrvatske odigrala već dva kola, vrijeme je …