Utorak , 20 listopada 2020
Home / EHF Liga prvaka / EHF Liga prvaka: Novi poraz PPD Zagreba

EHF Liga prvaka: Novi poraz PPD Zagreba

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i četvrti poraz za redom u Ligi prvaka ove sezone. Nakon THW Kiela, Telekom Veszprema i Aalborga, taj niz nastavila je i Barca. Plus 18 (45:27) najteži je poraz ove sezone, ali nije neočekivan s obzirom na snagu višestrukog europskog prvaka.

S novim trenerom Vladom Šolom, Zagrebaši su loše otvorili susret. Nakon nepunih deset minuta igre, Barcelona je imala 7:1. Zagrebov trener logično, zatražio je minutu predaha i razgovora sa svojim igračima. Nije to previše pomoglo. Barca je bila u svom maksimalnom ritmu i dizala je prednost iz minute i minutu. U 25. tako su otišli na petnaest pogodaka razlike (22:7). Plinari su do predaha to uspjeli spustiti na podnošljivih minus jedanaest, 24:13. Ali podatak da je PPD Zagreb primio čak 24 pogotka u 30 minuta sasvim sigurno nije ohrabrujući.

U nastavku je  trener Barce Xavi Pasqual malo i mijenjao sastav, ali to se nije osjetilo na rezultatu. Dapače, svi koji su ušli u igru kao da su se htjeli nametnuti treneru i zabijali su nemilice. Najviše što se Zagreb približio Barci bilo je minus devet, 26:17. Ali onda je katalonska ekipa opet ubacila u brzinu više i vrlo brzo otišla na dvostruku prednost od plus osamnaest. Konačnih 45:27 neće i ne smije zamračiti sve probleme s kojima se Zagreb suočava ove sezone.

Ali već nakon ždrijeba bilo je jasno da će PPD teško moći do bodova u prva četiri kola. Za njih, prava Liga prvaka počinje sljedeći tjedan kada u Arenu dolazi Celje. Do tada Vlado Šola ima zadaću da složi momčad i igru i eventualno uhvati posljednji vlak za osminu finala.

S osam pogodaka iz devet pokušaja, Dika Mem bio je najbolji u redovima Barcelone.  Treba isto tako reći da je sjajan na vratima bio Kevin Molller s 14 obrana. Dvije je dodao Perez de Vergas. Kod Zagreba, najbolji strijelac Aleks Vlah s pet pogodaka. Španjolska momčad je imala fantastičnih 80 posto realizacije, PPD samo 49 posto.

LIGA PRVAKA: 4. KOLO
BARCA – PPD ZAGREB 45:27

Drugo kolo 1. hrvatske rukometne liga za žene bilo je puno dobrih susreta. Obilježila ga je Podravka pobjedom nad Lokomotivom sredinom tjedna, a svoj obol dali Bjelovar i Umag s gostujućim pobjedama, a Sinj pomalo iznenađujućim remijem s Kokom. U mini derbiju Osijeka i Bjelovara slavila je ekipa koji vodi Hrvoje Cikoja. Gošće su od početka bile dominantne. Sve do sredine poluvremena imale su pogodak ili dva razlike. A onda su u završnici prvog dijela napravile niz od pet pogodaka za redom i mirno otišle na predah. Ništa značajnije nije se promijenilo u nastavku. Pokušavao je Osijek sve ne bi li izbjegao poraz na otvaranju sezone u Zrinjevcu, ali nije uspio. Dora Lacković je imala savršenu večer jer od 18 pokušaja 14 puta pogodila mrežu Bjelovarki. Na drugoj strani izvrsna je bila Ana Malec s deset pogodaka.