Ponedjeljak , 27 siječanj 2020
Home / Naslovna / SEHA – Gazprom liga: Velika pobjeda PPD Zagreba protiv Spartaka

SEHA – Gazprom liga: Velika pobjeda PPD Zagreba protiv Spartaka

U zaostaloj utakmici 4. kola SEHA – Gazprom lige, rukometaši PPD Zagreba, pred domaćim navijačima su upisali veliku pobjedu protiv ruskog Spartaka, 39:23 (21:8).

Zagrebaši su pomalo opušteno ušli u utakmicu, pa je tako u sedmoj minuti rezultat bio 3:3 protiv ruske momčadi koja je doputovala u oslabljenom sastavu. Ali od početnog izjednačenja, vrlo brzo su izabranici Veselina Vujovića skupili redove, odvojili se na +3 u desetoj minuti te samouvjereno kontrolirali ostatak prvog poluvremena. Prvu dvoznamenkastu prednost, hrvatski prvak je ubilježio u 25-oj minuti, 17:7, pogotkom Darka Stojnića. Na predah se pak, otišlo s rezultatom 21:8 u korist Zagreba.

U nastavku utakmice, raspucali su se svi igrači Zagreba, Spartak u niti jednom trenutku nije uspio pružiti značajan otpor te je susret otišao u samo jednom smjeru. Na kraju, velika pobjeda Zagreba koja će vjerujemo, ovoj mladoj momčadi doći kao dodatna motivacija i vjetar u leđa za predstojeće dvoboje.

Veselin Vujović je dosta rotirao, odmarao svoje glavne karike pa su tako priliku na terenu, kao i veću minutažu dobili mladi Lavovi Arian Jović, Valentino Ravnić, Josip Ereš i Josip Vekić. Najbolji pojedinci u dresu hrvatskog prvaka bili su Valentino Ravnić s 8, te Josip Vekić i Nenad Kosteski s 5 pogodaka. Na vratima, odličan Matej Ašanin s 8 obrana.

SEHA – Gazprom liga: 4. KOLO
Spartak – PPD Zagreb

U sjajnoj atmosferi prepune dvorane Heart zagrebačkog restorana Lido, održana je Večer rukometa. Uz brojne goste iz sportskog, političkog i javnog života svečanosti je prisustvovala i kompletna hrvatska muška rukometna reprezentacija na čelu s izbornikom Linom Červarom. Laureati su Ivana Kapitanović, Igor Karačić, Lino Červar, Matija Gubica i Boris Milošević.