Ponedjeljak , 9 prosinac 2019
Home / EHF Liga prvaka / EHF Liga prvaka: Konačno prva pobjeda PPD Zagreba

EHF Liga prvaka: Konačno prva pobjeda PPD Zagreba

VELUX Champions League Season 2019/20 HC PPD Zagreb – Elverum Handball 24.11.2019. Arena Zagreb, Zagreb, Croatia

Rukometaši PPD Zagreba napokon su ostvarili prvu pobjedu u Ligi prvaka ove sezone. U zagrebačkoj Areni u 9. kolu pobijedili su norveški Elverum 30:27, i probudili malu nadu da možda ipak mogu do osmine finala. Naravno, kako to sa Zagrebom biva opet nije moglo bez drame.

Norvežani su mirnije i sigurnije, vjerojatno svjesni pritiska koji je bio na leđima Zagrebaša,  ušli u susret. Stoga i ne čudi da su vodili prvu četvrtinu susreta. Tri puta su imali po dva pogotka prednosti, ali je Zagreb sve to stizao i konačno poveo u 17-oj minuti poveo s 8:7. I nije to ispuštao do kraja. Pet minuta poslije imali su plus dva, u 25-oj prvi put i tri pogotka razlike. Tako je završilo i prvo poluvrijeme, s plus tri 16:13.

Veselin Vujović je mijenjao dvije obrane u tih 30 minuta. I nekako se stekao dojam da je 6-0 bolje funkcionirala, od 5-1, te je zahvaljujući njoj PPD stigao norvešku prednost.

Zagreb je prve pogotke u nastavku postigao sa sedam metara. Kada su došli oni iz igre podigli su svoju prednost na četiri pogotka razlike (20:16). I onda, nažalost, kao i mnogo puta ove sezone nestali s terena. Gosti su serijom 2:8, otišli na dva pogotka prednosti u 45-oj. Zagrebov trener zove minutu predaha, traži odgovor od svojih igrača, gdje su, što se događa. I uspijeva ih probuditi. Sljedećih deset minuta bilo je jurnjave na sve strane, promjena obrana, igrača, vratara. Zagreb se prvi uspio pribrati, stabilizirati svoju igru i ponovno povesti u 56-oj 27:26. Na to su se nadovezale i dvije važne obrane Mateja Ašanina iz tzv. zicer pozicija i Elverum je konačno slomljen.

S osam pogodaka iz 13 pokušaja Damir Bićanić, bio je najefikasniji Zagrebaš. Pet je pridodao David Mandić. Deset obrana ugradili su vratari PPD-a u tu pobjedu (8 Radivoje Ristanović,Matej Ašanin). Kod Elverumaprvo ime Sigvaldi Gudjonsson sa sedam pogodaka.

Za kraj vrijedi podsjetiti da je tom pobjedom sačuvana jedna lijepa tradicija. Norvežani naime, još nikada nisu pobijedili u Zagrebu hrvatskog prvaka u Ligi prvaka.

PPD Zagreb nakon devet kola više nije posljednji na ljestvici. Sljedeće subote gostuju u Szegedu.

LIGA PRVAKA: 9. KOLO
PPD ZAGREB – ELEVERUM 30:27
AALBORG -PSG 29:32
CELJE P. LAŠKO – MOL PICK SZGED 23:34
BARCELONA – FLENSBURG 31:27