Ponedjeljak , 27 siječanj 2020
Home / Naslovna / SEHA – Gazprom liga: Oslabljeni Zagreb s novim porazom

SEHA – Gazprom liga: Oslabljeni Zagreb s novim porazom

Rukometaši PPD Zagreba poraženi su u zaostalom susretu 2.kola, skupine B, SEHA – Gazprom lige od Meshkov Bresta 33:29, pa  nakon pet odigranih susreta imaju tri pobjede i dva poraza, te zauzimaju treće mjesto te skupine.

PPD je u Brest stigao bez Hrvoja Horvata, Damira Bićanića, Luke Mrakovčića i Mateja Ašanina. Dio je ozlijeđen, dio je dobio poštedu uoči dolaska Elveruma i Lige prvaka. Praktički bez obrane odigrao je zagrebački sastav prvo poluvrijeme. Zbog toga i ne čudi da su primili čak 16 pogodaka. Nakon uvodnih 1:1, i 2:2, Zagreb je imao samo još tri prilike za izjednačenje, ali ni jednu nije iskoristio i Meshkov je relativno lako kontrolirao igru i rezultat u prvih 30.minuta. Prva prigoda za poravnanje rezultata bila je na 7:6, ali je Davida Mandić promašio čistu priliku. Meshkov se nakon toga uspijeva odvojiti na plus tri u 14-oj minuti. Plinari su to stalno pokušavali stići. Nekoliko puta dolazili su na minus jedan, ali ne i do izjednačenja. U završnici prvoga dijela imali su dva napada da to ostvare, od toga jedan put s igračem više, ali nisu bili precizni i bjeloruska momčad je otišla na predah s minimalnom prednošću 16:15.

I u nastavku je bilo mnogo uspona i padova u igri Zagrebaša, kao uostalom i cijele ove sezone. Desetak minuta držali su ravnotežu, ili minimalni zaostatak. A onda je došlo do raspada sustava i Meshkov je serijom od četiri pogotka za redom pobjegao na plus pet (24:19). Veselin Vujović je logično pozvao minutu predaha i bio izuzetno oštar prema svojim igračima. Čini se da ih je uspio malo prodrmati, pa je Zagreb pet i pol minuta prije kraja stigao na samo dva pogotka zaostatka 29:27. U tim trenucima imao je napad, koji ne koristi Aleks Vlah, pa još jednu pogrešku mladog Slovenca u sljedećem napadu i snovi o bodu ili bodovi u Brestu otišli su u nepovrat. Meshkov je rutinski odradio posao do kraja i upisao svoju četvrtu pobjedu ove sezone u SEHA – Gazprom ligi.

Sa sedam pogodaka Nikita Vailupau, inače najbolji strijelac SEHA lige bio je najprecizniji kod domaćina. Prvi topnik Zagreba Filip Vistorop, također sedam pogodaka.

SEHA – GAZPROM LIGA: 2. KOLO
MESHKOV BREST – PPD ZAGREB 33:29

U sjajnoj atmosferi prepune dvorane Heart zagrebačkog restorana Lido, održana je Večer rukometa. Uz brojne goste iz sportskog, političkog i javnog života svečanosti je prisustvovala i kompletna hrvatska muška rukometna reprezentacija na čelu s izbornikom Linom Červarom. Laureati su Ivana Kapitanović, Igor Karačić, Lino Červar, Matija Gubica i Boris Milošević.