Četvrtak , 4 ožujka 2021
Home / 1. HRL za žene / 1. HRL za žene: Očekivane pobjede domaćina i Lokomotive u gostima

1. HRL za žene: Očekivane pobjede domaćina i Lokomotive u gostima

Četvrto kolo hrvatske rukometne lige za žene donijelo je očekivana slavlja domaćih sastava Koke, Bjelovara, Sesveta, ali i gostujuću pobjedu Lokomotive. U mnogim susretima vratarke sjajne.

Kolo su još u petak otvorili Koka i Umag. Prema očekivanju, bilo je tu dosta izjednačenosti, ali realno gledano pobjeda domaćih rukometašica nije bila ugrožena niti jedanput. Tri pogotka prednosti imale su Varaždinke na poluvremenu (14:11). Tu su razliku u nastavku još malo podigle, sredinom poluvremena i bez prevelikog stresa u završnici stigle do bodova. S devet pogodaka Katarina Mrazović bila je najbolja u Koki, kod Umaga sedam pogodaka Tene Mataije.

Sesvete su upisale treću pobjedu zaredom i priključile se vrhu ljestvice. Mlada ekipa 1234 Virovitice dobro se držala u prvih 20. minuta kada je imala samo dva pogotka zaostatka. Do poluvremena su skupile još dva, 20:16. Ali kada u prvih 30. minuta primite 20 pogodaka, znate da je realno teško očekivati čudo u nastavku. Sesvećanke su igrale koliko je trebalo i zabilježile laganu pobjedu. Sa 16 obrana Lucija Bešen prvo ime Sesvete Agroproteinke. A Tamara Hudoletnjak je zabila vjerovali ili ne 17 pogodaka za gošće, od 29 udaraca.

Bjelovar je gotovo s pola snage nastavio niz bez poraza ove sezone. Domaće su otvorile utakmicu sa 7:0. Najveća prednost prvoga dijela bila je plus devet. Na poluvremenu je ipak bilo za Murvicu prihvatljivih minus pet, 17:12. I odmah na startu drugoga dijela Bjelovar je odjurio na deset pogodaka razlike i rutinski priveo susret kraju. Slavica Šušter devet pogodaka, mlada Karmela Pokopac 18 obrana. Kod Murvice, sedam pogodaka Antonele Kalčić.

Lokomotiva je bez problema prošla kroz Osijek i ostala na vrhu s maksimalnim učinkom. Samo dva izjednačenja na početku susreta imao je Osijek. Sve ostalo bilo je u znaku Lokosica. Na poluvremenu plus četiri (9:13), na kraju sigurnih i uvjerljivih devet pogodaka prednosti. Zorana Miličić sedam pogodaka za Osijek kao prvi strijelac, a kod Lokomotive Kristina Prkačin šest, Tea Pijević15 obrana.

U susretu Sinja i Zrinskog bilo je dosta promjena u vodstvu tijekom prvog dijela. Od 9:6, za domaće u 15-oj minuti, do 13:15 za gošće na poluvremenu. Zrinski je vodio i u nastavku sve do ulaska u posljednjih deset minuta. Od posljednjeg izjednačenja 23:23,  u 50-oj minuti, do kraja sve je bilo na strani domaćih rukometašica. Napravile su seriju 8:2 i stigle do drugog domaćeg slavlja. Silvia Masnić sa šest pogodaka najefikasnija u sinjskim redovima, kod gošći osam Lea Vukojević.

Split 2010 je  pobijedio Dugo Selo 55. Ali teže nego što se očekivalo. Punih 35 minuta vodile su gošće. Nakon 11:11, na predahu, u nastavku su popustile sredinom poluvremena. Tu su Splićanke stvorile tri pogotka viška i praktički tu prednost više nisu ispustile do kraja. Čak 11 pogodaka za domaće zabila je Justina Stojanov, a kod gošći najbolja Valentina Camber sa šest pogodaka.

SPLIT 2010 – DUGO SELO 55 27:25
    PODRAVKA VEGETA – DALMATINKA (15.10.2019)

Za najbolje ženske rukometne klubove nema predaha. Nakon utakmica osmine finala Kupa tijekom tjedna, vikend im donosi susrete 16. kola prve hrvatske lige. Nekoliko njih privlači posebnu pažnju. Podravka Vegeta će bez svog omiljenog trenera, prerano preminulog Zlata Saračevića u goste Sesvetama. Ekipu do kraja sezone preuzima njegov pomoćnik Antonio Pranjić. Lokomotiva testira snagu Dugog Sela 55 koje je u odličnom ritmu i već je četiri kola bez poraza.