Četvrtak , 4 ožujka 2021
Home / EHF Liga prvakinja / Liga prvakinja: Pobjeda Podravke s dramom na kraju

Liga prvakinja: Pobjeda Podravke s dramom na kraju

Rukometašice Podravka Vegete ostvarile su pobjedu u drugom kolu Lige prvakinja. U prepunoj dvorani Fran Galović, hrvatske prvakinje su slavile protiv norveške ekipe Vipers Kristiansand 25:24.

Savršen početak susreta imala je Podravka Vegeta. Prva  četiri napada pretvorila je u pogotke i već u četvrtoj minuti natjerala gostujućeg trenera da traži minutu predaha. Vipers je prvi pogodak postigao nakon 8 minuta i 24 sekunde igre. I onda je onda u silovitoj seriji 6:2, sve vratio na početak. U 19-oj minuti tako je bilo 7:7. Ali Podravka Vegeta odgovara mini serijom 3:0, i to sve sa sedam metara, pa ponovno drži rezultat pod kontrolom. Na predah se odlazi s plus 2 (14:12), premda je ruku na srce sastav iz Koprivnice zaslužio i više. Posebno jer je odigrao izuzetno dobru obranu u  kojoj su dozu agresivnosti sjajno određivale Korina Karlovčan i Ana Debelić.

S 3:1, započinje Podravka Vegeta drugo poluvrijeme. Nakon deset minuta igre u nastavku naše rukometašice imaju pet pogodaka viška. Ali Norvežanke su na drugoj strani i tu predaje nema nikada. Malo po malo grizu prednost hrvatskog predstavnika. Na 25:22 Podravka ima napad da se definitivno odvoji i potvrdi pobjedu, tri minute prije kraja. Ali ne uspijeva to i u vrlo kratkom razdoblju ostaje bez dvije igračice. Pedeset i pet sekundi prije kraja Norvežanke dolaze na samo minus jedan. Podravkašice ponovno ne uspjevaju realizirati svoj napad, ali su kompletne i ostavljaju samo šest sekundi za napada Vipersu. Ni gošće nisu precizne, i Podravka Vegeta slavi prvu pobjedu ove sezone u Ligi prvakinja. Sjajna je u tom slavlju bila naša reprezentativka Dejana Milosavljević s deset pogodaka, od kojih je sedam zabila sa sedam metara. Jovana Risović imala je 12 obrana. Kod gošći prvo ime Malin Aune sa šest pogodaka iz sedam pokušaja.

U drugom susretu skupine A, Metz je u Budimpešti pobijedio Ferencvaroš 28:34, uz veliki doprinos naše reprezentativne vratarke Ivane Kapitanović koja je imala 16 obrana.

LIGA PRVAKINJA: SKUPINA A, 2. KOLO
PODRAVKA VEGETA – VIPERS KRISTIANSAND 25:24
FTC -RAIL CARGO HUNGARIA – METZ HANDBALL 28:34

Za najbolje ženske rukometne klubove nema predaha. Nakon utakmica osmine finala Kupa tijekom tjedna, vikend im donosi susrete 16. kola prve hrvatske lige. Nekoliko njih privlači posebnu pažnju. Podravka Vegeta će bez svog omiljenog trenera, prerano preminulog Zlata Saračevića u goste Sesvetama. Ekipu do kraja sezone preuzima njegov pomoćnik Antonio Pranjić. Lokomotiva testira snagu Dugog Sela 55 koje je u odličnom ritmu i već je četiri kola bez poraza.