Četvrtak , 4 ožujka 2021
Home / EHF Liga prvaka / Velux EHF Liga prvaka: Poraz PPD Zagreba od Flensburga, uz igru koja ohrabruje

Velux EHF Liga prvaka: Poraz PPD Zagreba od Flensburga, uz igru koja ohrabruje

Rukometaši PPD Zagreba doživjeli su i četvrti poraz u Ligi prvaka. Njemački prvak Flensburg slavio je 20:17, i ostao neporažen nakon četiri kola.

U neobičnom i dosta nervoznom početku susreta treba reći da je prvi pogodak postignut nakon nepunih šest minuta. I bio je Zagrebov. Uz dvije obrane Radivoja Ristanovića, „plinari“ su uskoro pobjegli na 1:3,  pa 2:5, što je domaćeg trenera Maika Machullu natjeralo da zatraži minutu predaha i dogovora sa svojim igračima. Zagrebaše to nije previše poremetilo. Dapače do kraja prvoga dijela imali su dvaput po plus četiri (4:8, i 6:10). Ali u samoj završnici prvoga dijela malo je pala snaga i koncentracija hrvatskog prvaka i Flensburg je serijom 4:0 stigao do izjednačenja. Imali su, i deset sekundi napada da prvi put povedu, ali to Zagreb nije dopustio. Bilo je to, inače najbolje poluvrijeme PPD-a ove sezone i definitivno su zaslužili više od 10:10. Bez obzira na to što nisu realizirali dva sedmerca. Posebno stoga jer je Radivoje Ristanović bio maestralan na vratima s devet obrana u prvih 30. minuta.

Još desetak minuta u nastavku držali su Zagrebaši prednost i onda upali u mrežu Flensburga. Proradila je domaća obrana na čelu s vratarom i PPD je deset minuta ostao bez pogotka. Ali se nije predao. Hrabro se vratio i u 48-oj opet minimalno poveo (14:15). U preostalih 12. minuta zabili su, međutim samo još dva pogotka, Flensburg čak šest i tu je priči bio kraj.

Bez obzira na poraz bila je to vjerojatno najbolja igra PPD Zagreba ove sezone, i nadajmo se najava nekih boljih dana. Kod fomaćina najbolji Johannes Golla sa pet pogodaka. Među Zagrebašima najprecizniji Zlatko Horvat sa šest pogodaka. Radivoje Ristanović skupio je 12, a Matej Ašanin u završnici dvije obrane.

LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 4. KOLO
FLENSBURG  – PPD ZAGREB 20 :17

Za najbolje ženske rukometne klubove nema predaha. Nakon utakmica osmine finala Kupa tijekom tjedna, vikend im donosi susrete 16. kola prve hrvatske lige. Nekoliko njih privlači posebnu pažnju. Podravka Vegeta će bez svog omiljenog trenera, prerano preminulog Zlata Saračevića u goste Sesvetama. Ekipu do kraja sezone preuzima njegov pomoćnik Antonio Pranjić. Lokomotiva testira snagu Dugog Sela 55 koje je u odličnom ritmu i već je četiri kola bez poraza.