Tuesday , 16 April 2024
Home / Naslovna / Teška pobjeda Dubrave

Teška pobjeda Dubrave

Osmo kolo Lige za prvaka otvorila je Dubrava protiv Umaga i ostvarila pobjedu ali znatno teže nego što je to očekivala.

Dubrava je protiv Umaga trebala bodove da ostane u igri za treće mjesto ali isto tako da provjeri spremnost prije polufinala Kupa u Poreču gdje je sljedeći tjedan čeka Čakovec. Dobro su započeli susret i odmah na početku poveli 4:1. Ipak, serijom 3:1 vraća se Umag u igru i drži priključak. Dubrava je međutim stalno imala prednost od jednog do tri pogotka razlike ali su se uporni gosti stalno vraćali. Od 11:11 sredinom prvog poluvremena, igralo se pogodak za pogodak. Umag je u tri navrata imao i pogodak prednosti ali se na predah ipak otišlo s 19:19.

Slično je bilo i u nastavku. Dubrava vodi, u jednom trenutku ima +3 (26:23), pa ponovno posustaje. Umag se vraća i sve kreće iz početka. Slijedi nova serija domaćina od 3:0. Jedanaest minuta prije kraja činilo se da gosti polako gube ritam. Dubrava je dugo držala tu prednost ali i s nekoliko pogrešaka, ponudila mogućnost gostima za novi povratak u susret. Umag to koristi i u 57. minuti ponovno stiže na minimalni zaostatak (33:32). Ipak za potpuni preokret nisu imali snage i Dubrava je uspjela osvojiti vrlo vrijedne bodove. Umag je tako ostao i dalje jedini klub bez osvojenih bodova u Ligi za prvaka.