Nedjelja , 21 travanj 2019
Home / Novosti / Hrvatska pobjedom nad Islandom otvorila Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj i Danskoj

<!– wp:paragraph –>
<p><strong>Hrvatska je na otvaranju Svjetskog prvenstva&nbsp;odigrala sjajnu utakmicu, pobjedom su izabranici Lina Červara krenuli po prve bodove u skupini B. Pobijeđen je Island 31-27, u susretu iznimno tvrdih obrana i s&nbsp;nizom rezultatskih preokreta. </strong></p>
<!– /wp:paragraph –>

<p>Predvođeni Aronom Palmarssonom od početka su Islanđani bili u minimalnom vodstvu, a Hrvatska je prvi put povela u 11. minuti pogotkom sjajnog Luke Stepančića.<br>Neizvjesnost i rezultatska prednost gostiju prekinuta je u 24. minuti. Nakon zaostatka 14-11, naši su igrači odličnom obranom i organiziranim akcijama napravili seriju od pet&nbsp;uzastopnih pogodaka što je naznačilo mirniji nastavak.</p>

<p>U drugom poluvremenu utakmice, Hrvatska je kontrolirala rezultat i minimalno vodstvo, po tri puta do 39. minute golove su postizali Cindrić i Stepančić, a nakon čega je uslijedio pad u igri naše momčadi.<br>Islanđani su nas sustigli&nbsp;s&nbsp;četiri gola u nizu ali prestigli, bilo je 24-22.<br>Kapetan Domagoj Duvnjak povezao je nekoliko sjajnih akcija, Cindrić svojim individualnim prodorima doveo do egala nakon čega smo ponovno uspostavili ritam kojim smo uspjeli slomiti otpor Islanda.<br>Od 51.minute do kraja utakmice postigli smo šest, a primili samo jedan pogodak za veliko slavlje pred 12000 navijača u&nbsp;Münchenu.</p>

<p>Hrvatska je najbolje igrače imala u Stepančiću koji je postigao osam&nbsp;i Cindriću sa šest golova, dok je Aron Palmarsson s&nbsp;osam&nbsp;bio najefkasniji kod Islanda.<br></p>

Na otvaranju drugog kruga natjecanja, u utakmici s Brazilom naši su igrači doživjeli prvi poraz rezultatom 29-26. …